Petrovice se probouzí k životu, Parkfest 2016 se zaměřil na lokální scénu

Pondělí, 11.07.2016 / článek
Ještě před několika lety se v Petrovicích, v zámeckém parku, každý rok konalo známé Petrovické mrholení. To několik let zpět zaniklo a v Petrovicích se od té doby přes léto nic výrazného nedělo. Tento stav se ale nelíbil partě mladých, místních odvážlivců, kteří se zavázali vrátit Petrovicím jejich kulturní život. Dali hlavy dohromady a pod jejich taktovkou vznikl Parkfest, jednodenní hudební festiválek, jehož první ročník loni v srpnu zaznamenal nad očekávání velký úspěch.
Nebyl tedy jediný důvod k tomu, aby se neotevřely dveře pro ročník druhý. Pořadatelé by skrze něj rádi utvrdili svou pozici na poli letních festivalů v okolí a dostáli dobrému jménu, o které se postaral ročník první. Parkfest s pořadovým číslem dvě se bude konat 13. sprna na stejném místě jako loni, tedy v petrovickém parku.
Stejně jako při loňském ročníku nabízí Parkfest bohatý program, který bude opět rozdělen na dvě pódia. Na venkovní, hlavní stage, která bude patřit hlavně kapelám a na malé, sklepní pódium, kde se představí místní umělci, hudebníci a divadelní herci. Neměla by zde chybět ani výstava obrazů lokálních malířů. Venku se svého řemesla mezitím ujmou známější hudební tělesa.
Na Parkfestu vystoupí Twist and Shout, rock'n'rollová parta ze Strakonic, jejíchž hudba nedovolí vašim kolenům zůstat v klidu a zároveň ve vás probudí tu pravou, letní náladu. Dalším jménem na programu jsou Rabies. Tahle punk-rocková stálice české scény přijede z Bystřice pod Pernštejnem a sebou si přivezou rázné melodie, z kterých na vás dýchne rebelství, zvoucí vás do kotle pod pódiem. Třetí z prozatím zveřejněných jmen je historicky první zahraniční hudební těleso, které na Parkfestu zahraje. Kapela je konkrétně z Rakouska a jmenuje se Spirit Desire. Tahle mladá parta je nabitá energií a je připravená se o ni podělit s českým publikem, které jí už dávno není cizí. Spirit Desire hrají punkem říznutý grunge, jehož vlny pohoupají jak vaše tělo, tak vaší duši. Dalšími kapelami jsou hardcoroví Unravel z Písku, The Two Eggs - punkáči z Opařan a milevská punková klasika Splachovací nočník.
Krom výběru kapel nabízí letošní ročník Parkfestu oproti tomu loňskému i pár novinek a vylepšení. Občerstvení ve formě pevné i tekuté je samozřejmě zajištěno, nově si ale na své bez problémů přijdou i vegetariáni. Dalším plusem oproti loňsku je, že každý, koho pozdě v noci už nohy nebudou chtít donést domů, může přespat v parku. Stačí stan, spacák a nebát se tmy.
Vstupné na festival je 80 korun.
PROGRAM:
SPIRIT DESIRE - (Grunge-alternative / AU - Linz) https://spiritdesirepunk.bandcamp.com/
Kluci, co jezdí na skejtu, hulí trávu a milují punkrock. Co víc si přát. Už u nás několikrát vystoupili, a i na Parkfestu nám předvedou svoji tvorbu, která se vám zažeře do morku kostí, chytí vás a nepustí!
RABIES - (punk-rock / Bystřice nad Pernštejnem)
http://bandzone.cz/rabies
Rabies objíždí česká pódia již pořádnej čas. Například minulý rok vystoupili na Mighty Sounds nebo si zahráli vedle jmen, jako jsou třeba Talco, Peacocks, Vypsaná Fixa nebo Pipes and Pints. Těšíme se na jejich našlapaný rify a chytlavý melodie!
TWIST AND SHOUT - (punk-rock'n'roll / Strakonice)
http://bandzone.cz/twistandshout
Rock'n'roll, vy smradi. I ten bude bude znít na Parkfestu. A pořádně nadupanej, to si pomatujte.
UNRAVEL - (melodic-hardcore / Písek)
http://bandzone.cz/unravelband
Poctivej melodickej hardcore! Co může bejt lepší? Hrají sice jenom chvilku, ale to, co dělají zní skvěle!
THE TWO EGGS - (punk / Opařany)
http://bandzone.cz/thetwoeggs
Tři slova o téhnle kapele. Punk, punk, punk! Kluci ho dělají tak, jak by ho měli dělat. Jde jim to od ruky a nás to baví.
SPLACHOVACÍ NOČNÍK - (punk / Milevsko)
http://bandzone.cz/peminera
Parta mladých kluků, co se ráda baví, ještě radši chodí na koncerty a nejradši hrajou solidní maskrální puknrock.
SECOND STAGE "SKLEP"
KLIKA - Klamovští improvizační kaskadéři, kteří se zabývají divadelními sporty a divadelní improvizací obecně.
ŠTĚPÁN NEZDVOŘÁK - Z jeho kytary šlehají plameny a lítají blesky! Nevěříte? Veřte, a přijďte se přesvědčit sami na vlastní oči.
MAREK HADRBOLEC - Marek je mladý, odvážný, pohledný básník a poeta, který se poezii věnuje už od té doby, co se narodil. Nejeden rým vám zůstane na duši.