AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT

Turnaj Winter Hockey Days vyhráli fotbaloví reprezentanti, Sparta a Pacov. Návštěvníci pomáhali Rolničce

Úterý, 30.01.2024 / fotoreport + článek

Na kluzišti v Plané nad Lužnicí se od 18. do 21. ledna konal třetí ročník hokejového turnaje Winter Hockey Days. Čtyřdenní hokejový maraton odstartovaly hobby zápasy mužů, ty trvaly dva dny a zúčastnil se jich i například tým z Uherského Hradiště. Přední příčky však obsadili "domácí". Zlato brali po urputných bojích hokejoví nadšenci z Pacova, stříbro loňští vítězové z domácí Sokol Planá nad Lužnicí, bronz pak tým Beers Tábor. Vyhecovaný byl také turnaj dětí, kde síly měřily týmy z celé republiky, včetně hvězdných jména jako Slávie, Sparta, Vítkovice, Karlovy Vary, Hradec Králové. Sparta nakonec Slávii převálcovala, třetí místo vybojovala Břeclav.

Nedílnou součástí Winter Hockey Days jsou také exhibice, jednou z nich je benefiční zápas mezi plánským hokejovým výběrem a Sigi Teamem, který tvoří legendy českého fotbalu včetně reprezentantů. Na led se tak postavil kromě kapitána Horsta Siegla, také například Jiří Jarošík, Jiří Novák, Jaroslav Černý, Vlastimil Vidlička a v brance obligátně Pavel Kuka, který vychytal spousty pěkných střel. Sigi team nakonec dokázal nad zkušenými hokejisty vyhrát 12:9. Slavnostnímu buly předcházela vystoupení bubeníků ze ZUŠ Sezimovo Ústí a táborských krasobruslařek z Kraso Tábor.

Výtěžek z dobrovolného vstupného, na němž se vybralo přes 12 000 korun, šel tentokrát na podporu Diakonie Rolnička.